Kivijärvi (finlandisht: [Kivijärven kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Kivijärvi
Kivijärven kunta
Komunë
Parku Kombëtar Salamajärvi
Parku Kombëtar Salamajärvi
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.kivijarvi.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto