Koki Ogawa

futbollist japonez

Koki Ogawa (小川 航基 Ogawa Koki?, lindur më 8 Gusht 1997) është një futbollist japonez.

Koki Ogawa
Të dhënat personale
Emri i plotëKoki Ogawa
Data e lindjes (1997-08-08) 8 Gusht, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualJúbilo Iwata
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Júbilo Iwata23(1)
2019Mito HollyHock17(7)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia1(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 3
Gjithsej 1 3

ReferimetRedakto