Kolashini

qytezë dhe komunë në Komunën e Kolashinit, Mali i Zi
(Përcjellë nga Koloshini)

Kolashini, (malazezisht: Колашин/Kolašin) është vendbanim i emigrantve serb në Mal të Zi njëherit dhe qender e njësis administrative me të njëjtin emër.


Ekonomia Redakto

Demografia Redakto

Kultura Redakto

Politika Redakto

Shiko edhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  • ..

42°49′25″N 19°31′21″E / 42.82361°N 19.52250°E / 42.82361; 19.52250