Koloshini

qytezë dhe komunë në Komunën e Kolashinit, Mali i Zi

Koloshin, (malazezisht: Колашин/Kolašin) është vendbanim i emigrantve serb në Mal të Zi njëherit dhe qender e njësis administrative me të njëjtin emër.


EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  • ..

Koordinatat: 42°49′25″V 19°31′21″L / 42.82361°V 19.52250°L / 42.82361; 19.52250