Kombëtarja hungareze e futbollit

Hungaria
Hungary FA.gif
Federata Magyar Labdarúgó Szövetség
Trajneri Flamuri Péter Várhidi (2006-)
Kapiteni aktual Zoltán Gera
Golashënuesi Ferenc Puskás (83)
FIFA (kodi) HUN
FIFA (rangu) 76
Pozita më e lartë 42 (gusht 1993)
Pozita më e ulët 87 (qershor 1996)
Pozita më e lartë 1 (1953-57
1958
1964
1965)
Brenda
Jashtë
Loja e parë ndërkombëtare

Flamuri Austria 5 - 0 Hungaria Hungaria
(Vjenë, Austri 12 tetor 1902)
Fitorja më e madhe

Flamuri Rusi 0 - 12 Hungaria Hungaria
(Rusia; 14 qershor 1912)
Hungaria Hungary 13 - 1 Franca Flamuri
(Budapest, Hungari; 12 qershor 1926)
Flag of Hungary 1949-1956.svg Hungaria 12 - 0 Shqipëria Shqipëria
(Tiranë, Shqipëri; 24 shtator 1950)
Humbja më e madhe

Hungaria Hungaria 0 - 7 Anglia Flamuri
(Budapest, Hungari; 10 qershor 1908)
Gjermania Gjermania 7 - 0 Hungaria Hungaria
(Cologne, Gjermani; 6 prill 1941)
Kupa e Botës
Pjesëmarrja 9 (Filluar më 1934 )
Rezultati më i mirë mori pjesë në, 1938 dhe 1954
Kampionati Evropian
Pjesëmarrja 2 (Filluar më 1964)
Rezultati më i mirë vendi III-të më 1964

HistorikuRedakto

StadiumiRedakto

Kampionet BotëroreRedakto

Kampionet EvropianeRedakto

OlimpiadatRedakto

Regjistri i Medaljeve Olimpike
Futboll (Meshkujt)
Ari Helsinku 1952 Ekipi
Bronzi Roma 1960 Ekipi
Ari Tokio 1964 Ekipi
Ari Mexico 1968 Ekipi
Agjendi Minheni 1972 Ekipi

Skuadra momentaleRedakto

Historiku i trajnerëveRedakto

Lojtarët e njohurRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto