Njësia administrative Zagori

(Përcjellë nga Komuna Zagorie)

Coordinates: 40°08′N 20°08′E / 40.13°N 20.13°E / 40.13; 20.13

Komuna Zagori është një komunëRrethin e GjirokastrësShqipëri.[1]

Njësia administrative Zagori
{{{postal_code_type}}}
6012

Ndodhet rreth 500 metra mbi nivelin e detit dhe karakterizohet nga nje klime mesdhetare dhe ajer te paster.

Njihet si nje komune me numer te larte te intelektualeve ne raport per banore.

Popullsia eshte pergjithesisht autoktone por ne perberje gjen dhe minoritete vllehe.

Pejsazhi natyror eshte mjaft i bukur por infrastruktura rrugore le per te deshiruar.

VendbanimetRedakto


ReferimeRedakto

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edheRedakto