Hape menynë kryesore

Komuna e Bogdancës është komunë që shtrihet në pjesën juglindoreMaqedonisë. Qendra e komunës gjendet në Bogdancë.

Komuna e Bogdancës
Општина Богданци
Komunë
noform
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Bogdanci Municipality.svg
Flamuri i Komunës
Vendndodhja
Komuna e Bogdancës is located in Republika e Maqedonisë
Komuna e Bogdancës
Komuna e Bogdancës

Koordinatat: 41°13′0″V 22°33′0″L / 41.21667°V 22.55000°L / 41.21667; 22.55000

Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni juglindor
(Rajonet e RM)
Zyrat Bogdanca
Kryetari i komunës Blazhe Shapov
Partia LSDM
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 114,54 km2
Popullsia 8707 banorë
Dendësia 76,02 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 1484
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 13′ 0″ Veri

22° 33′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare Bogdanci.gov.mk

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 8 707 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Komuna e Bogdancës i përfshin këto vendbanime:


Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto