Ky artikull merret me Komunën e Vitisë. Për qytetin e Vitisë shiko në faqen përkatëse.

Komuna e Vitisë
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Partia LDD/PSHDK
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 38907 banorë

Komuna e Vitisë është një komunë (njësi administrative{ në pjesën jugore të Kosovës, ndodhet në rajonin e Gjilanit ndërsa selia administrative e komunës gjendet në qytetin e Vitisë.

Pak historiRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

...

   *LPK

Të tjeraRedakto

   * Telekomunikacioni
   * Transporti
   * Ushtria
   * Pushime

Shiko dhe këtëRedakto

Burim i të dhënaveRedakto

  • ...

Lidhje të jashtmeRedakto