Hape menynë kryesore

Komuna e Zërnocit është komunë që shtrihet në pjesën rajonin e PollogutMaqedonisë. Qendra e komunës gjendet në Zërnoc.

Komuna e Zërnocit
Општина Зрновци
Komunë
Stema_figura
Stema e Komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni i Pollogut
(Rajonet e RM)
Zyrat Zërnoci
Kryetari i komunës Blaze Stankov
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.82 km2
Popullsia 3264 banorë
Dendësia 58.47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 2305
Prefiksi 33

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e Zërnocit jetojnë 3 264 banorë.

EkonomiaRedakto

VendbanimetRedaktoShiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto