Konopishti

fshat në Maqedoni
Konopishti
Конопиште
Fshat
noform
Vendndodhja
Konopishti is located in Maqedonia e Veriut
Konopishti
Konopishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 903 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 14′ 50″ Veri

22° 04′ 38″ Lindje

Popullsia 55 banorë (2002)