Kontiolahti (finlandisht: Kontiolahden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Veriore.

Kontiolahti
Kontiolahden kunta
Komunë
Official seal of {{{official_name}}}
Websitewww.kontiolahti.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto