Korianderi

lloj i bimëve
Korianderi
Korianderi
Korianderi
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Coriandrum
Coriandrum sativum

Korianderi ( lat. Coriandrum sativum L.) është lule e familjes Apiaceae.

Shiko dhe këtëRedakto

Korianderi në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.