Korinti

qytet i lashtë në Greqi

Koordinatat: 37°56′V 22°56′L / 37.933°V 22.933°L / 37.933; 22.933

Qyteti i Korintit gjendet në Greqinë e sotme, afër, dhe në jug të qytetit të Janinës.

Korint
Qytet
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia