Kota Yoshihara

futbollist japonez

Kota Yoshihara (lindur më 2 Shkurt 1978) është një ish-futbollist japonez.

Kota Yoshihara
Të dhënat personale
Emri i plotëKota Yoshihara
Data e lindjes (1978-02-02) 2 Shkurt, 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–1999Consadole Sapporo
2000–2005Gamba Osaka
2006–2008Omiya Ardija
2009–2012Mito HollyHock
Ekipi kombëtar
1999Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtmeRedakto