Kozo Tashima

futbollist japonez

Kozo Tashima (lindur më 21 Nëntor 1957) është një ish-futbollist japonez.

Kozo Tashima
Të dhënat personale
Emri i plotëKozo Tashima
Data e lindjes (1957-11-21) 21 Nëntor, 1957 (62 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1982Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1979–1980Japonia7(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 4 0
1980 3 1
Gjithsej 7 1

Lidhje të jashtmeRedakto