Krimpen aan den IJssel

komunë në Hollandën Jugore ,Vendet e Ulëta

Krimpen aan den IJssel është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 8.93 km² dhe popullsi 28832 banorë[1]. Krimpen aan den IJssel është kryeqendra e komunës.

Krimpen aan den IJssel
Flamuri i Krimpen aan den IJssel
Stema zyrtare e Krimpen aan den IJssel
Popullsia
 • Gjithsej28.832
Faqja zyrtarewww.krimpenaandenijssel.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto