Kristanna Loken

aktore amerikane

Kristanna Sommer Loken (lindur me 8 tetor 1979) është aktore dhe modele Amerikane e cila ka luajtur ne filmin Terminator 3: Rise of the Machines ne rolin e TX ne vitin 2003 ajo ka luajtur edhe ne disa filma tjerë dhe seriale amerikan. Ajo është një Amerikane me orgjinë Norvegjeze.

Kristanna Loken
5.21.11KristannaLokenByLuigiNovi.jpg
Linda ne vitin 2009
Informacione personale
Vendlindja Ghent, New York,Shtetet e Bashkuara
Role të shquar TX
Filma & seriale 
 shquar
Terminator 3: Rise of the Machines
Pseudonime Kristanna,Loken
Bashkëshort(ja) Noah Danby 2008-2009
Kombësia Amerikane


Jeta e HershmeRedakto

Kariera si AktoreRedakto

FilmografiaRedakto

Kariera si ModeleRedakto

Jeta PersonaleRedakto

RreferncatRedakto