Kuçiçina

fshat në Maqedoni
Kuçiçina
Fshat
Vendndodhja
Kuçiçina is located in Maqedonia e Veriut
Kuçiçina
Kuçiçina
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 456 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2301
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 50′ 42″ Veri

22° 19′ 03″ Lindje

Popullsia 546 banorë (2002)