Kulla e Shaban Polluzhës

monument kulture në Kosovë

Kulla e Shaban Polluzhës është një monument i trashëgimisë kulturore në Polluzhë, Drenas, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Kulla e Shaban Polluzhës
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Polluzhë, Drenas, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës X012

Shhih edheRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto