Polluzha (Drenas)

fshat në Kosovë

Polluzhë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Palluzhë.

Polluzhë
Palluzhë
Fshat
Vendndodhja
Polluzhë is located in Kosova
Polluzhë
Polluzhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 615 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 23″ Veri

20° 48′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto