Koordinatat: 42°25′V 20°31′L / 42.41°V 20.51°L / 42.41; 20.51

Shtuticë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sukë.

Shtuticë
Sukë
Fshat
Vendndodhja
Shtuticë is located in Kosova
Shtuticë
Shtuticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 54″ Veri

20° 51′ 0″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto