Koordinatat: 42°19′12″V 20°43′16″L / 42.32°V 20.721°L / 42.32; 20.721

Arllat është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Abria e Epërme ka një popullsi prej 1100 banorë.

Arllat
Fshat
Vendndodhja
Arllat is located in Kosova
Arllat
Arllat
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 5″ Veri

20° 50′ 7″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto