Gradica

fshat në Kosovë

Koordinatat: 42°25′V 20°34′L / 42.42°V 20.56°L / 42.42; 20.56

Gradicë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dodonë.

Gradicë
Dodonë
Fshat
Vendndodhja
Gradicë is located in Kosova
Gradicë
Gradicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 21″ Veri

20° 56′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto