Çikatova e Vjetër

fshat në Kosovë

Koordinatat: 42°39′V 20°54′L / 42.65°V 20.90°L / 42.65; 20.90

Çikatovë e Vjetër është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë.

Çikatovë e Vjetër
Fshat
Vendndodhja
Çikatovë e Vjetër is located in Kosova
Çikatovë e Vjetër
Çikatovë e Vjetër
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 17″ Veri

20° 54′ 28″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto