Shtrubullova

fshat në Kosovë

Koordinatat: 42°22′V 20°31′L / 42.36°V 20.52°L / 42.36; 20.52

Shtrubullovë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Drenushë dhe Drenar.

Shtrubullovë
Drenar
Fshat
Vendndodhja
Shtrubullovë is located in Kosova
Shtrubullovë
Shtrubullovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 585 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 27″ Veri

20° 52′ 59″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto