Koordinatat: 42°20′V 20°29′L / 42.34°V 20.49°L / 42.34; 20.49

Negroc është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Fatos dhe Negros.

Negroc
Negros
Fshat
Vendndodhja
Negroc is located in Kosova
Negroc
Negroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 45″ Veri

20° 49′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto