Vërboci (Drenas)

fshat në Kosovë

Coordinates: 42°24′19″N 20°30′40″E / 42.4052°N 20.5110°E / 42.4052; 20.5110

Vërboc është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fortesë.

Vërboc
Fortesë
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto