Damanek është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Damanek
Fshat
Vendndodhja
Damanek is located in Kosova
Damanek
Damanek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 18″ Veri

20° 40′ 32″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto