Pllaçicë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurakuq.

Pllaçicë
Gurakuq
Fshat
Vendndodhja
Pllaçicë is located in Kosova
Pllaçicë
Pllaçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 23″ Veri

20° 45′ 45″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto