Astrazup është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbënesh.

Astrazup
Arbënesh
Fshat
Vendndodhja
Astrazup is located in Kosova
Astrazup
Astrazup
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 54″ Veri

20° 41′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto