Vërmica (Malishevë)

Fshat në komunën e Malishevës, Kosovë

Vërmicë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vermirë. Fshati kufizohet me fshatrat Drenoc, Shkarashnik, Balincë, Llazicë dhe Bubavec.

Vërmicë
Vermirë
Fshat

GjeografiaRedakto

LagjetRedakto

Vërmica përbëhet nga katër lagje: Raçajt, Ukajt, Hoxhajt dhe Kastratët.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto