Tërpeza (Malishevë)

fshat në Kosovë

Tërpezë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Tryezë.

Tërpezë
Tryezë
Fshat
Vendndodhja
Tërpezë is located in Kosova
Tërpezë
Tërpezë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 34″ Veri

20° 48′ 54″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto