Senik është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Besfort dhe Sanik.

Senik
Sanik
Fshat
Vendndodhja
Senik is located in Kosova
Senik
Senik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 55″ Veri

20° 49′ 43″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto