Lladroc është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lladron dhe Lladros.

Lladroc
Lladros
Fshat
Vendndodhja
Lladroc is located in Kosova
Lladroc
Lladroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 790 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 9″ Veri

20° 49′ 25″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto