Temeçinë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Tumelinë.

Temeçinë
Tumelinë
Fshat
Vendndodhja
Temeçinë is located in Kosova
Temeçinë
Temeçinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 37″ Veri

20° 50′ 18″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto