Garaçevë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Garaçevë
Fshat
Vendndodhja
Garaçevë is located in Kosova
Garaçevë
Garaçevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 13″ Veri

20° 38′ 40″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto