Shkarashniku

fshat në Kosovë

Shkarashnik është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Shkarashnik
Fshat
Vendndodhja
Shkarashnik is located in Kosova
Shkarashnik
Shkarashnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 617 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 29″ Veri

20° 46′ 37″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto