Rudë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Rudë
Fshat
Vendndodhja
Rudë is located in Kosova
Rudë
Rudë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 24″ Veri

20° 36′ 40″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto