Berisha (Malishevë)

fshat në Kosovë

Berishë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Berishë
Fshat
Vendndodhja
Berishë is located in Kosova
Berishë
Berishë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 60″ Veri

20° 51′ 0″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto