Golluboci (Malishevë)

fshat në Kosovë

Golluboc është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodranesh.

Golluboc
Kodranesh
Fshat
Vendndodhja
Golluboc is located in Kosova
Golluboc
Golluboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 0″ Veri

20° 46′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto