Lubizhda (Malishevë)

fshat ne Kosove

Lubizhdë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lumisht.

Lubizhdë
Lumisht
Fshat
Vendndodhja
Lubizhdë is located in Kosova
Lubizhdë
Lubizhdë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 19″ Veri

20° 41′ 60″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto