Turjakë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Fshati ka një pamje të bukur dhe një pozit të mirë Gjeografike ku ka lumin Mirusha dhe një reliev me male dhe fusha të mdha .

Turjakë
Fshat
Vendndodhja
Turjakë is located in Kosova
Turjakë
Turjakë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 23″ Veri

20° 40′ 32″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto