Bubavec është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Bubavec
Fshat
Vendndodhja
Bubavec is located in Kosova
Bubavec
Bubavec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 60″ Veri

20° 43′ 19″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto