Drenoci (Klinë)

fshat të Kosovë

Drenoc është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Fushdrin dhe Thanisht.

Drenoc
Thanisht
Fshat
Vendndodhja
Drenoc is located in Kosova
Drenoc
Drenoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 10″ Veri

20° 31′ 18″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto