Zabërgja (Klinë)

fshat në Kosovë

Zabërgjë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bregas.

Zabërgjë
Bregas
Fshat
Vendndodhja
Zabërgjë is located in Kosova
Zabërgjë
Zabërgjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 36″ Veri

20° 42′ 27″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto