Këpuz është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë.

Këpuz
Fshat
Vendndodhja
Këpuz is located in Kosova
Këpuz
Këpuz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 39″ Veri

20° 32′ 26″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto