Volljak është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Valjak.

Volljak
Valjak
Fshat
Vendndodhja
Volljak is located in Kosova
Volljak
Volljak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 549 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 46″ Veri

20° 35′ 6″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto