Dushi i Vogël

fshat në Kosovë

Dush i Vogël është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dushvogël.

Dush i Vogël
Dushvogël
Fshat
Vendndodhja
Dush i Vogël is located in Kosova
Dush i Vogël
Dush i Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 513 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 54″ Veri

20° 39′ 9″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto