Zajm është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Norë.

Zajm
Norë
Fshat
Vendndodhja
Zajm is located in Kosova
Zajm
Zajm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 361 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 30″ Veri

20° 33′ 33″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto