Caravik është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qarrat.

Caravik
Qarrat
Fshat
Vendndodhja
Caravik is located in Kosova
Caravik
Caravik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 628 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 14″ Veri

20° 44′ 21″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto