Rudica (Klinë)

fshat në Kosovë

Rudicë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Rudesh dhe Rud.

Rudicë
Rud
Fshat
Vendndodhja
Rudicë is located in Kosova
Rudicë
Rudicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 51″ Veri

20° 29′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto